Naše kompletní služby

Ortodoncie je jedním z oborů zubního lékařství, jeho úkolem je léčba nepravidelného postavení chrupu a úprava špatného skusu, která se v posledních letech stala velmi vyhledávanou záležitostí.

K takovéto nápravě dochází za pomocí dvou základních typů ortodontických aparátů (rovnátek), a to fixních a snímatelných. Každá z těchto metod má své výhody i nevýhody.

Snímatelná rovnátka se využívají na léčbu lehčích vad nebo jako následná péče po sejmutí fixních. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena a snadnější hygiena, naopak a nevýhodu je možné považovat délku léčby, která je průměrně 2 – 5 let.

Fixní rovnátka je možné použít na větší množství vad. Skládají se ze zámků a drátků, které zubní lékař utváří do ideálního oblouku a vkládá do zámků. Nevýhodou je komplikovanější ústní hygiena, která je kompenzovaná účinnější a zpravidla kratší léčbou (zpravidla 2 roky).

Zkušenosti

Paní MUDr. Eliška Königová je již od roku 1991 členem České stomatologické komory. Po vystudování Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci však nezahálela a v roce 1996 udělala si atestaci II. stupně v oboru ortodoncie. Své odborné zkušenosti se rozhodla zužitkovat v provozu privátní praxi, kterou si založila v roce 2009.

Vzhledem k neustále se rozvíjejícím trendů i v zubní medicíně se účastníme odborných seminářů a rozvíjíme si tak své obzory, abychom Vám mohli poskytnout tu nejlepší péči.

Ceník

Cena námi provedených výkonů je závislá na mnoha faktorech. Přesnou cenu Vám rádi objasníme při návštěvě naší ordinace, až zjistíme míru vady a domluvíme se na možnostech léčby.

Jak probíhá spolupráce

Nejdůležitějším krokem ke krásnému úsměvu je Vaše rozhodnutí pro první návštěvu naší ordinace. Při takovéto návštěvě zjistíme míru vady a probereme možnosti léčby. Pokud stále přesvědčeni o léčbě, následuje sestavování léčebného plánu, k němuž je potřeba vyhotovit rentgen, sádrový model chrupu a fotodokumentaci. Celý léčebný plán včetně výběru typů rovnátek vždy konzultujeme a do detailů probíráme s pacientem (popř. rodiči), abyste vždy věděli, co Vás čeká.

Dalším krokem je samotná aplikace rovnátek dle Vašeho výběru. Poté už docházíte pouze k pravidelným kontrolám, při kterých dochází k utahování rovnátek podle potřeby, až do doby než přijde na řadu jejich sejmutí.

Po sejmutí rovnátek přichází na řadu takzvaná retenční fáze, jejímž cílem je zachování stavu dosaženého předchozím nošením rovnátek. K tomu mohou posloužit snímatelná rovnátka nebo lze využít drátku, který se přilepí na zuby zezadu, není tudíž vidět.